Anahtar Kelime

Web Sitenizi Anahtar Kelime Stratejileri Öne Çıkartın

Hedeflenecek doğru anahtar kelimeleri bilmek, SEO etkinliğinin kalbidir. Anahtar kelimeler, bir arama yapan kişinin sorgusu ile web siteniz arasındaki temel buluşma noktasıdır. Arama sıralamalarınızı ve trafiğinizi iyileştirmek için ciddi bir çabaya başlamadan önce, hangi anahtar kelimelerin hedeflemeniz için en önemli olduğunu ve hangilerinin işiniz üzerinde en büyük etkiye sahip olacağını bilmelisiniz.

Anahtar Kelime görseli

SEO'nuzu Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Anahtar kelimeler, sitenize doğru ziyaretçileri (ve potansiyel müşterileri) çekmek için oluşturmanız gereken içeriğin yönünü belirler. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizi doğru almak yalnızca iyi SEO için gerekli değildir, aynı zamanda iş hedeflerinizi karşılamak için zorunludur. SEO, Perficient Digital'in DNA'sının bir parçasıdır, bu nedenle anahtar kelime araştırması ikinci doğa olarak gelir. Şirketinizi, sektörünüzü, rakiplerinizi ve en önemlisi potansiyel müşterilerinizi tanıyarak siteniz için en uygun anahtar kelimeleri belirleyebiliriz.

Tipik olarak, anahtar kelime araştırması, SEO denetimleri ve içerik pazarlaması gibi diğer pazarlama süreçlerine önemli bir girdi olarak kullanılır. Bunu genellikle müşterilerimiz için özel olarak entegre edilmiş bir dijital pazarlama programı geliştirmek için kullanırız.

Anahtar kelime araştırma hizmetlerimiz:

Mevcut anahtar kelimelerinizin etkinliğini analiz edin
Tescilli Backlink Profiler'ımızı kullanarak başarılı rakip anahtar kelimelerini değerlendirin İş hedeflerinizi desteklemek için hedeflemeniz gereken anahtar kelimeleri belirleyin Başarı şansınızı en üst düzeye çıkarmak için anahtar kelimelerinize öncelik verin
Yeni fırsatlar önererek anahtar kelimelerinizin performansını izleyin

Anahtar kelime araştırma hizmetleri nelerdir?

Potansiyel müşterileriniz olan kişi ve şirketler (yani sizi hâlâ tanımıyorlar) Google'da ürününüzü ve başka şeyleri arıyorlar. Anahtar kelime araştırması, potansiyel müşterilerinizin aradığı anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin bir listesini yapma ve bu listeye dayanarak onları sitenize çekecek içeriği oluşturma sürecidir.

Anahtar kelime araştırmasını nasıl yaparız

İlk olarak, müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi tanımak istiyoruz. Size bu aşamada bize yardımcı olacak bir dizi soru içeren bir form göndereceğiz.

İkinci olarak, alakalı olduğunu bildiğimiz anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmak için 15'ten fazla taktik kullanıyoruz. Ama orada durmuyoruz. Her bir anahtar kelime için Google'ın ilk sayfasında yer almanın ne kadar zor olduğunu, ne tür bir içeriği göz önünde bulundurmanız gerektiğini, bu anahtar kelime için üst sıralarda yer alırsanız ne kadar trafik alabileceğinizi ve daha fazlasını size anlatacağız.

 

Web sitesi işlevselliğini sağlamak, deneyiminizi geliştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için çerezleri kullanmaktayız.
Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi için Kullanım Şartlarımıza bakınız.