Responsive Tasarım

Web Sitenizi Responsive Tasarım ile Modernize Edin

Kullanıcıların tüm cihazlarda sorunsuz bir deneyim yaşaması için responsive tasarım son derece önemlidir. Bu yüzden web sitelerini mobil uyumlu (responsive) olarak kodlamak önceliğimizdir.

Responsive Tasarım görseli

Her ekran boyutunda rahat kullanım

Mobil uyumlu (Responsive) web tasarımı, ziyaretçilerinizin kullandığı cihaza bağlı olarak web sitenizdeki içeriği ayarlamaya dayanan günümüzdeki web siteler için vazgeçilmez bir uygulamadır. Günümüzde kullanılan cihazların boyutu dikkate alınarak sayfa içi düzenler, resimler ve nesneler medya sorguları aracılığıyla her boyutta düzgün görünüm ve iyi bir kullanıcı deneyimi için yerleştirilir.

Rüzgar Digital olarak akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar veya masaüstü gibi çeşitli cihazlarda ve ekran boyutlarında iyi görüntülenmesini ve tüm cihazlarda iyi bir kullanıcı deneyimi sağlıyoruz.

Günümüzde kullanıcıların %62'si internete cep telefonlarını kullanarak erişiyor. 10 müşteriden 8'i, cihazlarında iyi görüntülenmeyen içeriklerle etkileşime girmeyi bırakıyor. Kullanıcıların %57'si, mobil cihazlarda kötü tasarlanmış bir web sitesine sahip bir işletmeyi tavsiye etmeyeceklerini söylüyor. İnternetteki tüketicilerin %88'inin kötü bir deneyimden sonra bir siteye geri dönme olasılığı daha düşüktür.

İnsanlar mobil uyumlu web tasarımını tercih etmesi ayrıca işletme için uygun maliyet avantajı getiriyor. Mobil uyumlu web sitesi tasarımıyla, web sitenize eklemek istediğiniz yeni bir özellik için baştan kullanıcı arayüzleri tasarlamak ve geliştirmek için zaman ve para harcamanıza gerek olmayacaktır.

Mobil uyumlu web sitesinin avantajları

Gittikçe büyüyen bir mobil dünyada yaşıyoruz. Çoğu şirket ve işletme yalnızca masaüstüne değil, aynı zamanda müşterilerinin mobil deneyimlere de odaklanmaktadır. İnsanlar, web sitelerine erişmek için akıllı telefonlarını kullanmayı daha çok tercih ediyor. Ancak mobil uyumlu bir web sitesi tasarlamanızın tek nedeni bu değildir.

Daha fazla trafik
Mobil uyumlu web siteleri daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahiptir. Bu nedenle insanlar daha uzun süre sitede vakit harcar. Sitede geçirilen süre, sayfa yükleme süresi ve hemen çıkma oranı Google için önemli sıralama faktörleridir. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirerek kullanılabilirliğini, hızını arttırmayı ve sitenizden ziyaretçilerinizin çıkma oranını düşürürsünüz. Bu, sizlere daha yüksek bir Google sıralaması ve daha fazla trafik ile geri dönecektir.

Daha ucuz bakım
Bir web sitesini kurduktan sonra, kullanıclardan alıncak geri dönüşlere göre ek test ve bakım gerektirecektir. Mobil uyumluluk sağlandığında, hem masaüstü, hem mobil sürümü değişikliklerini hem de web sitesini geliştirmek daha kolay olacaktır. Mobil tasarım, bakım ve geliştirme için daha az zaman harcamak ve daha düşük bir bütçe anlamına gelir.

Daha yüksek müşteri dönüşümü
Mobil uyumlu bir web sitesi, yeni ziyaretçileri müşteriye dönüştürmenin anahtarıdır. Bazı kişiler ürününüz, işletmeniz hakkında mobil cihazlarından veya tabletlerinden bilgi edinecektir. Hizmetlerinizden faydalanmaya hazır olduklarında, her cihaza uyumlu olmayan, kötü bir kullanıcı deneyimi sunan bir web sitesine yönlendirilmelerini istemezsiniz. Ziyaretçileriniz için en iyi kullanılabilirliği sunun. Bu sayede, müşteri dönüşümleriniz artacaktır.

Önceliklerinizi belirleyin

Halihazırda her cihazda düzgün gürünen bir web siteniz yoksa, müşterileriniz için keyifli bir deneyim yaşatmanız mümkün olmayacaktır. Profesyonel mobil uyumlu web sitesi hizmetlerimize geçebilirsiniz. Aşağıdaki hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz: 

  • Sıfırdan mobil uyumlu bir web sitesi tasarlayın
    Bizimle yeni bir mobil uyumlu web sitesi oluşturun, Web siteniz, her cihazda düzgün bir görünüme sahip olacak hizmetlerinize ulaşacak ziyaretçileriniz için keyifli bir deneyim yaşatacaktır. 
  • Web sitenizi mobil uyumlu yapın
    Mobil uyumlu olmayan veya her cihazda düzgün görünmeyen bir web siteniz mi var? Bunun için tüm ekran boyutlarıyla mükemmel uyumlu bir geliştirme çözümü sunmaktayız.

Web sitesi işlevselliğini sağlamak, deneyiminizi geliştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için çerezleri kullanmaktayız.
Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi için Kullanım Şartlarımıza bakınız.