Site Dışı SEO

Site Dışı SEO ile Görünürlüğünüzü Genişletin!

Site dışı SEO, web sitenizin otoritesini artırmak, backlinkler oluşturmak ve sosyal medya paylaşımları gibi dış faktörler aracılığıyla web sitenizi tanıtmak anlamına gelir. Güncel site dışı SEO stratejilerini uygulamaya başlayın.

Site Dışı SEO görseli

Web sitenizin algısını geliştirin

Site dışı (Off-Page) SEO, web sitenizin ötesinde internetteki diğer sitelerle arama sıralamalarınızı optimize etme sürecidir.

Markanızın algısını ve internetteki arama sıralamalarını geliştirmek için web sitenizin içeriğini diğer sitelerde  gösterek arama motoru algoritmasını etkilemeyi başarabilirsiniz.

Bu SEO'nun en zor kısmı olsa da, Site dışı SEO, sosyal medya ve dijital pazarlama ortamında çok yaygın olan birçok stratejiyi içerir.

Site dışı SEO'nun öncelikli amacı, sitenizin sektörünüzdeki diğer sitelere kıyasla daha yetkili, güvenilir ve alakalı görünmesini sağlamaktır. Her sektör, işletme ve marka farklı olduğundan ve dijitaldeki yolları farklı bir aşamada olduğundan, burada herkese uyan tek bir yöntem uygulanamamaktadır.

Site Dışı SEO Sürecimiz

Yeni işbirlikleri oluşturduğumuzda, ilk hedefimiz, işletmenin mevcut pozisyonundaki güçlü ve zayıf yanlarınını tespit etmek ve rakiplerinizden daha iyi olan güçlü bir Site Dışı SEO planı oluşturmak olacaktır. Böylece çok fazla başa dönmeden devam eden SEO'yu destekleyen bir kapsam oluşturmak mümkün olacaktır.

Başarılı bir site dışı çözümü uyarlamanın bir parçası da, mevcut alan adı otoritenize karşı rekabet ettiğiniz web sitelerini denetleme sürecimizdir. Bu, planlamamızı geliştirmede ve SEO beklentilerinizi belirlemeye yardımcı olur.

Rüzgar Digital olarak birçok farklı site dışı SEO hizmeti ve tekniğini bir araya getirebiliriz. Rekabet ettiğiniz sitelere karşı uygulanacak SEO'nun en zor kısmı, uygulanacak PR, katılım, içerik ve tavsiye ağlarının oluşturulmasının zaman almasıdır. Alan adı otoritesini geliştirmek ve uzun vadeli SEO'da kazançlı çıkmak için dijitaldeki yollarınızı genişletmek için birçok müşteriye doğrudan ulaşmanızı amaçlıyoruz.

Site Dışı SEO Nasıl Yardımcı Olur?

Site dışı (Off-Page) SEO, arama sıralamalarını arttırmada ve alan adı otoritesi puanlarını yükseltmenin ötesinde çeşitli avantajlara sahiptir.

- Site dışı SEO'ya yatırım yapmatığnızda, web sitenizin dijitaldeki trafiğine ve ulaşım yollarına uzun vadeli bir yatırım yapmış olursunuz. 

 - İnternet üzerinden yapılan yayınlar ve bağlantı yönlendirme trafiğinin arama sıralamasındaki başarısının ötesinde web sitenizin değerlenmesi, site dışı SEO'ya özgün bir durumdur.

 - Arama motorları (Google ve Bing gibi), popülerlik ve yetkiye sahip olduğunu düşündükleri web sitelerinin sıralamalarını iyileştirir. Bu nedenle, büyük şirketler ve yerleşik markaları genellikle en iyi sıralarda görüyoruz.

Bu nedenle, bir site dışı SEO çalışması yaparken önceliğimiz, web sitenizin ve sosyal medya profillerinizin ötesinde değerli yönlendirme trafiği ve internette marka izleri oluşturmaya çalışmaktır.

Site dışı SEO hizmetlerimiz, web sitenize doğal ve yüksek değerli bağlantılar çekmek için güncel web standartları tarafından önerilen uygulamaları içerir. Bu bağlantılar, site dışı bağlantılar oluşturmaktan daha fazlasını yapar. Şirketinizin işletmeniz, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılarla bağlantı kurmasına yardımcı olurlar.

Site dışı SEO hizmetlerimizin içeriğinde peki neler var?

Sosyal Medya Kazanımı
Bağlantıları ve sosyal medya paylaşımları ile ziyaretçi çekmek için oluşturulan orijinal içerik ve görsellerle sosyal medya uzmanlığımızdan fayda sağlayın. Web siteniz için oluşturabilecek örnek olarak blog gönderileri, bilgi grafikleri, post gönderileri ve daha fazlasını sunabilmekteyiz.

İçerik Denetimi
Geniş kapsamlı ağımızdan yararlanmak için site dışı SEO hizmetlerimizi kullanabilirsiniz. Sektörünüz, ürününüz veya hizmetiniz ne olursa olsun, ekibimiz şirketinizi (ve içeriğinizi) hak ettiği kapsamda değerlendirir.

İçerik Tanıtımı
İçeriğinizi promosyon önerilerimizle viral hale getirin ve güvenilir web sitelerinden değerli bağlantılar kazanın. Ekibimiz tüm tanıtım süreciyle ilgilenecektir.

Geniş Ağ
Geniş ağımız ile SEO'dan mümkün olan en iyi getiriyi elde edin. Kendini işine adamış ekibimiz, ilgi çekmeyi ve bağlantıları daha da kolaylaştırmak için güvenilir kalıcı ilişkiler amaçlamaktadır.

Bağlantı Analizi
Deneyimli SEO uzmanlarımızdan eksiksiz bir bağlantı analizi alın. Ekibimizden dış bağlantı profilinizi ve Google, Bing gibi arama motorlarının arama sonuçlarındaki sıralamalarınızı nasıl iyileştireceğine dair fikir edinin.

İstenmeyen Bağlantı Temizleme
Site dışı SEO hizmetlerimizle sitenize gelen doğal olmayan veya spam içerikli bağlantılara karşı önlem almanız gerekir. Ekibimiz, zararınıza görmeyeceğiniz bir dış bağlantı profili oluşturmak için web sitenize yönlendirilen doğal olmayan bağlantıları temizleyecektir.

Site dışı SEO hizmetlerimizin neler içerdiği hakkında detaylı sorularınız mı var? Memnuniyetle sorularınızı cevaplamak için bizimle iletişime geçin.

Web sitesi işlevselliğini sağlamak, deneyiminizi geliştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için çerezleri kullanmaktayız.
Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi için Kullanım Şartlarımıza bakınız.