Site İçi SEO

Arama Motorlarında Site İçi SEO Sayesinde Öne Çıkın

Site içi SEO, web sitenizin içeriklerini ve teknik altyapısını optimize etme sürecini açıklar. Üst sıralara çıkmak için doğru site içi SEO tekniklerini uygulamanız çok önemlidir.

Site İçi SEO görseli

Trafiğinizi doğru yönetin

Site İçi (On-Page) SEO hizmetlerimiz, web sitenizin trafiğini arttırmak için google arama sonuçlarında daha üst sırada çıkmanız konusunda yardımcı olabilir. Ürün veya hizmet sayfalarınızdan blogunuzdaki gönderilere kadar, içeriğinizin aramada performans göstermesini sağlamak için yerinde içeriğinizi yeniden yazmanıza ve başlıklarınızı, meta açıklamalarınızı ve başlık etiketlerinizi güncellemenize yardımcı olabiliriz.

Site içi SEO kullanarak organik trafiğinizi arttırmak ve arama motorlarında daha fazla görünürlük sağlamak istiyorsanız, çözümlerimizle ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Site İçi SEO (sayfa içi SEO), arama motoru optimizasyonunun üç ana bileşeninden biridir. Diğerlerini içerik geliştirme ve dış bağlantı olarak sayabiliriz. Sağlam bir seo stratejisi, bu üçlünün düzgün uygulanmasını içerir.

Site içi SEO, web sayfasının ne hakkında olduğunu kolayca anlaması için Google gibi arama motorlarına web sayfası kodunuzun ve içeriğinizin doğru göstermeyi kapsar. Web sitenizin arama sonuçlarında görünmesini istediğiniz her sayfası için site içi SEO optimizasyonu yapmanız gerekir.

Site İçi SEO'nun amacı, web sitenizdeki bir sayfanın, şirketinizin sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgili yapılan aramalarda üst sıralarda yer almasıdır.

Rüzgar Web Sayfa İçi SEO Hizmetleri

Site içi SEO hizmetlerimiz projeler için özel olarak fiyatlandırılabilir, eksiksiz bir SEO stratejisi olarak sunulabilir veya içerik stratejinize göre uygulanabilir. Site içi SEO hizmetleri olarak  müşterilerimize aşağıdakileri içeren bir paket sunmaktayız :

 • Kapsamlı bir SEO denetimi.
 • Gelişmiş anahtar kelime araştırması.
 • Blog yazımı ve optimizasyonu.
 • Ana sayfa yazımı ve optimizasyonu.
 • İçerik yazma ve düzenleme.
 • Ürün, himzet açıklamalarının oluşturulması ve güncellenmesi.
 • Teknik sayfa içi site denetimleri yapma ve hataları düzeltme.
 • Meta verilerinin optimizasyonu.
 • İç / Dış Bağlantı yapısı analizi ve düzenlemesi.
 • Analitik takip.
 • Her SEO hizmeti, planlama, yürütme ve raporlama yoluyla sürecin tüm aşamalarında uygulamalı teknik ve stratejik desteği içerir.

Sayfanızı optimize etmemize yardımcı olması için sayfa içi SEO hizmetlerimize yatırım yapabilirsiniz. Google'ın sayfanızı nasıl sıraladığını etkileyen birçok faktör vardır ve hepsini yönetmek zor olabilir. Site içi SEO hizmetlerimizle, SEO kampanyanızı sizin yerinize yürütmemiz için bizimle hemen iletişime geçin.

Sayfa içi SEO faktörleri

Arama motorlarının sitenizi sıralarken dikkate aldığı birçok faktör vardır. İşte sitenizin sıralamasını etkileyen dört faktör.

1. Sayfa içeriği

Bir kullanıcının sayfanızı ziyaret etmesinin tüm nedeni, ihtiyaç duyduğu bilgilere sahip olduğunuzu düşünmesidir. Google, kullanıcıların yararlı bilgiler bulmak istediğini bildiğinden sayfanızın içeriğine odaklanır. İçeriğinizin kullanıcının arama amacı ile eşleşmesi çok önemlidir.

Bir kullanıcı "en iyi bebek mamasının ne olduğunu" ararsa, kendisine bu bilgileri sağlayan bir sayfaya ulaşmayı umar. Farklı bebek maması markalarının listelendiği bir sayfada yer almak istemiyorlar. Google bunu bildiğinden, içeriğinizi kullanıcının aramasına uygun olduğundan emin olmak için analiz eder.

Sitenizde sayfa oluşturduğunuzda, anahtar kelimenizin sayfanızdaki içerikle eşleşmesi çok önemlidir. Bu, site içi SEO'nun önemli bir parçasıdır ve sayfanızın sıralamasını doğrudan etkiler.

2. Meta etiketler

Meta etiketleri, site içi SEO'nun bir diğer önemli faktörüdür. Bu etiketler, arama motorlarına sayfanız hakkında daha fazla bilgi sağlar. Doğru anahtar kelimeler için sayfanızın sıralamasına yardımcı olurlar.

Sayfanızı SEO için optimize ettiğinizde özel meta etiketler kullanın. Kullanıcıları etkileyecek ve tıklama oranınızı artıracaklar. Etiketlerinizi optimize ederek işletmenizle ilgilenen daha fazla insanı web sitenize çekeceksiniz.

3. Başlık etiketleri

Başlık etiketleri, site içi SEO'nuzu güçlü bir şekilde etkiler. Başlık, hedef kitlenizin sayfanızı bulduğunda gördüğü ilk şeydir. Sayfanıza tıklamak mı yoksa atlamak mı istediklerini belirlemelerine yardımcı olur.

Google, başlık etiketlerinize de odaklanır. Sayfanın geri kalanına nasıl ulaştığını görmek için başlık etiketinize bakar. Esasen Google, başlığın sayfadaki içerikle uyumlu olduğunu görmek ister.

Bu, bizi bebek maması örneğine geri döndürür. Google, başlığınızın "En iyi bebek maması nedir" dediğini görse, ancak sayfanız yalnızca bebek mamasının faydalarını listeleseydi, o anahtar kelime için sayfanızı sıralamayacaktır. Kullanıcının sorgusu ile sayfanın içeriği ve başlığı alakalı olması Google tarafından dikkate alınacaktır.

Başlık etiketinizin doğru görüntülenmesi için arama sonucundaki başlık sınırına sığması gerekir. Beklenen sınıra uymayan uzun bir başlık tercih etmemeniz gerekir. Hedef kitlenizi, müşterilerinizi web sitenize çekmek için net ve anlaşılır bir başlık kullanmak en iyi seçenektir.

4. Bağlantılar (URL'ler)

Bağlantılar, Google için hayati bir sayfa içi SEO faktörüdür. Google, taranması ve anlaşılması daha kolay olduğu için daha kısa bağlantıları tercih eder. Yalın ve okunması kolay basit bağlantılar oluşturmak en iyi tercih olacaktır.

Bir sayfa için bir bağlantı oluşturduğunuzda, anahtar kelimeyi o bağlantıya dahil etmeniz gerekecektir. Belirli bir anahtar kelime için sıralama yapmak istiyorsanız, Google onu bağlantınızda da görmek isteyecektir. Google, oluşturduğunuz bağlantıyla sayfanızın içeriğini daha iyi anlayacaktır.

Bağlantılarınızın SEO dostu olması gerekir. Çok sayıda rastgele sayı, sembol ve işaret içeren bir bağlantı, SEO dostu değildir. Google yalnızca bağlantınızı okumakta zorlanmayacak, aynı zamanda bağlantınız ziyaretçilerinizin aklında yer tutmayacaktır.

Bağlantılarınızı net ve kısa tutun. Bu Google'ın onları daha iyi anlamasına yardımcı olacak ve bu sayede sayfanızı arama sonuçlarında üst sıralamalarda bulunmasını kolaylaştıracaktır.

 

Web sitesi işlevselliğini sağlamak, deneyiminizi geliştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için çerezleri kullanmaktayız.
Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi için Kullanım Şartlarımıza bakınız.