Teknik SEO

Teknik SEO ile web sitenizin arama motoru taraf─▒ndan do─čru ve sorunsuz taranmas─▒n─▒ sa─člars─▒n─▒z. Web sitenizi sorunsuz bir ┼čekilde arama sonu├žlar─▒na dahil edin.

 1. Ana Sayfa
 2. ÔÇ║
 3. Hizmetler
 4. ÔÇ║
 5. Teknik SEO

Teknik SEO'nun artan önemi

Y─▒llar geçtikçe, kullan─▒c─▒ talepleri önemli ölçüde de─či┼čti ve arama motorlar─▒ daha karma┼č─▒k hale geldi. Yap─▒lan bir ara┼čt─▒rmaya göre, ┼ču anda dünya genelinde yakla┼č─▒k 3,5 milyar ak─▒ll─▒ telefon kullan─▒c─▒s─▒ var. Ak─▒ll─▒ telefon kullan─▒m─▒ndaki bu büyük art─▒┼č, Google'─▒n web sayfalar─▒n─▒ s─▒ralamada site h─▒z─▒na ve mobil deneyime daha fazla önem veren bir algoritma güncellemesi ba┼člatmas─▒na neden oldu.

Günümüzde yap─▒s─▒ zay─▒f, sayfa yükleme süresi yava┼č ve hatal─▒ yönlendirmelere sahip web siteleri Google taraf─▒ndan cezaland─▒r─▒labilmektedir. Uygun müdahale olmadan, bu teknik SEO sorunlar─▒, arama s─▒ralamalar─▒nda ve organik trafikte keskin bir dü┼čü┼če neden olabilir. En iyi organik arama sonuçlar─▒n─▒n t─▒klamalar─▒n yakla┼č─▒k %35'ini ald─▒─č─▒ göz önüne al─▒nd─▒─č─▒nda, s─▒ralamadaki dü┼čü┼č i┼čletmeniz için zararl─▒ olabilir.

Daha ─░yi Bir Arama Deneyimi Yaratmada ─░lk Ad─▒m─▒n─▒z

Algoritma de─či┼čikliklerinin temelinde bir amaç vard─▒r: Mümkün olan en iyi kullan─▒c─▒ deneyimini sa─člamak. Bunu ba┼čarmak için, teknik SEO'nun ne oldu─čunu, neleri içerdi─čini ve web sitenizin arama motoru yönergelerine ve sektör standartlar─▒na uymas─▒n─▒ sa─člamak için SEO teknik analizinden nas─▒l yararlanabilece─činizi anlamak gerekir.

Teknik SEO, site h─▒z─▒, H─▒zland─▒r─▒lm─▒┼č Mobil Sayfalar (AMP), robotlar hariç tutma standard─▒ (robots.txt), XML site haritas─▒ durumu ve içerik kalitesi gibi çe┼čitli bile┼čenleri içerir. Bu faktörler, web sitenizin çevrimiçi performans─▒ için kritik öneme sahiptir. Google'a göre, 10 saniyelik bir sayfa yükleme h─▒z─▒, siteden ç─▒kma oran─▒nda %123'lük bir art─▒┼ča neden olabilir. Mobil sayfa yükleme süresindeki bir saniyelik gecikme, dönü┼čüm oran─▒nda %20'lik bir dü┼čü┼če, sayfa görüntülemelerinde %11'lik bir dü┼čü┼če ve mü┼čteri memnuniyetinde %16'l─▒k bir dü┼čü┼če neden olabilir.

Teknik SEO sorunlar─▒n─▒n sitenizde olumsuz SEO sonuçlar─▒na yol açmas─▒n─▒ beklemeden içerik yönetim sistemleri (CMS) için teknik SEO'ya yat─▒r─▒m yapman─▒z önemlidir. Teknik SEO ve i┼činiz için önemi hakk─▒nda daha fazla bilgi edinmek için bizimle ileti┼čime geçebilirsiniz.

Bu rekabetçi dijital ortamda, web sitenizin karl─▒l─▒─č─▒n─▒ art─▒rmak için en son teknik sayfa içi SEO taktiklerini ve algoritma güncellemelerini takip etmelisiniz. Teknik SEO'nun ne oldu─čunu ve ne talep etti─čini anlad─▒─č─▒n─▒zda web sayfalar─▒n─▒z─▒n hem kullan─▒c─▒lar hem de arama motoru denetleyicileri için nas─▒l yap─▒land─▒r─▒ld─▒─č─▒n─▒ çözmü┼č olursunuz.

Teknik SEO optimizasyonu a┼ča─č─▒daki süreçleri içerir:

 • Tarama hatas─▒ raporu çal─▒┼čt─▒rma
 • Yinelenen içeri─či ortadan kald─▒rma
 • Tercih edilen etki alan─▒n─▒ denetleme
 • Meta verileri denetleme
 • HTTPS durum kodlar─▒n─▒ kontrol etme
 • K─▒r─▒k ba─člant─▒lar─▒ kontrol etme
 • XML site haritas─▒ olu┼čturma
 • Güvenli Yuva Katman─▒ (SSL) uygulama
 • Site h─▒z─▒n─▒ art─▒rma
 • Robots.txt
 • Web sitesini mobil cihazlar için optimize etme
 • Yönlendirmeleri denetleme

─░┼činizi yönetirken kendi ba┼č─▒n─▒za teknik SEO optimizasyonun karma┼č─▒k gereksinimlerinde ve süreçlerinde gezinmenin zaman─▒n─▒z─▒, paran─▒z─▒ ve kaynaklar─▒n─▒z─▒ etkileyebilece─čini biliyoruz. Bu nedenle teknik SEO konusunda memnuniyetle sizlere yard─▒mc─▒ olabiliriz.

Teknik SEO Hizmetlerimiz

Kazanan bir SEO kampanyas─▒ için hemen eyeleme geçecek stratejiler olu┼čturun.

Teknik SEO Analizi
Web sitenizin teknik SEO sorunlar─▒n─▒ belirlemek ve düzeltmek için kapsaml─▒ bir SEO teknik analizi gerçekle┼čtiriyoruz. analiz, mobil performans, iç ba─člant─▒ yap─▒s─▒, sayfa h─▒z─▒, XML site haritas─▒, dizin olu┼čturma, tarama hatalar─▒, robots.txt ve site mimarisi dahil olmak üzere web sitesi için hayati noktalar─▒ kapsar. Analiz sonuçlar─▒n─▒ kullanarak, ziyaretçilerinizin web sitesi deneyimini iyile┼čtirmek ve Google s─▒ralamalar─▒n─▒z─▒ yükseltmek için k─▒sa ve uzun vadeli çözümler geli┼čtiriyoruz.

Rakip Analizi
Rakiplerinizin optimizasyon taktiklerine tam bir genel bak─▒┼č elde edin ve mü┼čteri dönü┼čüm f─▒rsatlar─▒n─▒z─▒ belirleyin. Teknik SEO ekibimiz, rakiplerinizin anahtar kelime performans─▒n─▒, arama motoru s─▒ralamalar─▒n─▒, sosyal medya varl─▒─č─▒n─▒ ve teknik ve d─▒┼č ba─člant─▒ profilini de─čerlendirir. Bu süreçler, ilgili sektördeki ve pazar─▒n─▒zda size belirgin bir avantaj sa─člayacak stratejiler olu┼čturmam─▒z─▒ sa─člar.

Meta Veri Analizi
Sayfa içeri─činizi web ziyaretçilerine ve arama motorlar─▒na etkili bir ┼čekilde tan─▒mlayan meta etiketlerle çevrimiçi görünürlü─čünüzü art─▒r─▒n ve daha fazla trafik kazan─▒n. Meta aç─▒klamalar─▒n─▒z─▒, ba┼čl─▒k etiketlerinizi, meta anahtar kelimelerinizi, resim alt etiketlerinizi ve robot etiketlerinizi analiz etmeyi ve optimize etmeyi içeren  teknik SEO gerçekle┼čtirir. Bu sayede, yanl─▒┼č kullan─▒lan hiçbir meta verinin SEO performans─▒n─▒za ciddi ┼čekilde zarar vermemesini sa─čl─▒yoruz.

Görüntü Optimizasyonu
Büyük resimler site performans─▒n─▒z─▒ yava┼člat─▒r ve sayfa ziyaretçilerini uzakla┼čt─▒r─▒r. Teknik SEO ile sitenizin yüklenme süresini azalt─▒n ve daha fazla mü┼čteri çekin. Ekibimiz resimleriniz için do─čru dosya biçimini seçer, alt etiketlerini optimize eder, görsellerinizin dosya boyutunu küçültür, görsel optimizasyon eklentilerini en üst düzeye ç─▒kar─▒r.

H─▒z Optimizasyonu
Sayfa h─▒z─▒, s─▒ralaman─▒z─▒ ve daha da önemlisi mü┼čterilerinizin internet deneyimini etkiler. Teknik SEO ekibimiz, CSS, JavaSCript ve HTML dosyalar─▒n─▒z─▒n boyutunu küçültmek için dosya s─▒k─▒┼čt─▒rmay─▒ sa─člamaktad─▒r. Ayr─▒ca kodunuzu optimize eder, yönlendirmeleri azalt─▒r, taray─▒c─▒ önbelle─činden yararlan─▒r, içerik da─č─▒t─▒m a─člar─▒n─▒ (CDN'ler) kullan─▒r ve sunucu yan─▒t süresini iyile┼čtiririz.

Yap─▒land─▒r─▒lm─▒┼č Veri ─░┼čaretlemesi
┼×ema i┼čaretlemesini kullanarak arama motorlar─▒n─▒n içeri─činizi taramas─▒n─▒, yorumlamas─▒n─▒ ve görüntülemesini kolayla┼čt─▒r─▒n. Sayfa ö─čelerinizi vurgular, veri etiketleri atar, HTML'yi olu┼čturur ve sayfan─▒za ┼čema i┼čaretlemesini ekleriz. Ekibimiz, i┼čaretlemenizi test etmek ve sorunlar─▒ tespit etmek için Google'─▒n Yap─▒land─▒r─▒lm─▒┼č Veri Test Arac─▒n─▒ kullan─▒r.

Anahtar Kelime Ara┼čt─▒rmas─▒
Anahtar kelime ara┼čt─▒rmas─▒, dijital pazarlama stratejinizin plan─▒d─▒r. Mevcut sektör e─čilimleri ve tüketici davran─▒┼člar─▒ hakk─▒nda bilgi edinerek web siteniz genelinde uygun anahtar kelime kullan─▒m─▒n─▒ sa─člay─▒n. SEO ekibimiz, anahtar kelime s─▒ralamalar─▒n─▒z─▒ belirlemek ve web sayfalar─▒n─▒z─▒ yüksek performansl─▒ arama terimleriyle optimize etmek için sektörünüzü inceler ve teknik SEO denetimleri gerçekle┼čtirir.

D─▒┼č Ba─člant─▒ Analizi
Teknik SEO ile web sitenizin internetteki otoritesini ve arama s─▒ralama yeteneklerini daha iyi ortaya koyun. Ekibimiz, yüksek otoriteye sahip web sitelerinden gelen ba─člant─▒lar─▒ alman─▒z─▒ sa─člamak için d─▒┼č ba─člant─▒ analizleri gerçekle┼čtirir. Yönlendiren alan ad─▒ alanlar─▒n─▒z─▒ belirlemek, site yetkilerini kontrol etmek ve ba─člant─▒ veren sayfalar─▒n payla┼č─▒m büyüklü─čünü belirlemek için çe┼čitli d─▒┼č ba─člant─▒ veri kaynaklar─▒n─▒ kullan─▒r─▒z.

Web sitesi i┼člevselli─čini sa─člamak, deneyiminizi geli┼čtirmek ve trafi─čimizi analiz etmek i├žin ├žerezleri kullanmaktay─▒z.
Web sitemizi kullanarak ├žerezleri kabul etmi┼č olursunuz. Detayl─▒ bilgi i├žin Kullan─▒m ┼×artlar─▒m─▒za bak─▒n─▒z.