Mobil Uyumluluk

Web sitenizin ekran boyutu ve cihaz uyumlulu─ču kullan─▒c─▒ deneyimini do─črudan etkiler. Bu y├╝zden mobil uyumlu (responsive) olarak kodlamak ├Ânceli─čimizdir.

Her ekran boyutunda rahat kullan─▒m

Mobil uyumlu (Responsive) web tasar─▒m─▒, ziyaretçilerinizin kulland─▒─č─▒ cihaza ba─čl─▒ olarak web sitenizdeki içeri─či ayarlamaya dayanan günümüzdeki web siteler için vazgeçilmez bir uygulamad─▒r. Günümüzde kullan─▒lan cihazlar─▒n boyutu dikkate al─▒narak sayfa içi düzenler, resimler ve nesneler medya sorgular─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla her boyutta düzgün görünüm ve iyi bir kullan─▒c─▒ deneyimi için yerle┼čtirilir.

Rüzgar Digital olarak ak─▒ll─▒ telefon, tablet, dizüstü bilgisayar veya masaüstü gibi çe┼čitli cihazlarda ve ekran boyutlar─▒nda iyi görüntülenmesini ve tüm cihazlarda iyi bir kullan─▒c─▒ deneyimi sa─čl─▒yoruz.

Günümüzde kullan─▒c─▒lar─▒n %62'si internete cep telefonlar─▒n─▒ kullanarak eri┼čiyor. 10 mü┼čteriden 8'i, cihazlar─▒nda iyi görüntülenmeyen içeriklerle etkile┼čime girmeyi b─▒rak─▒yor. Kullan─▒c─▒lar─▒n %57'si, mobil cihazlarda kötü tasarlanm─▒┼č bir web sitesine sahip bir i┼čletmeyi tavsiye etmeyeceklerini söylüyor. ─░nternetteki tüketicilerin %88'inin kötü bir deneyimden sonra bir siteye geri dönme olas─▒l─▒─č─▒ daha dü┼čüktür.

─░nsanlar mobil uyumlu web tasar─▒m─▒n─▒ tercih etmesi ayr─▒ca i┼čletme için uygun maliyet avantaj─▒ getiriyor. Mobil uyumlu web sitesi tasar─▒m─▒yla, web sitenize eklemek istedi─činiz yeni bir özellik için ba┼čtan kullan─▒c─▒ arayüzleri tasarlamak ve geli┼čtirmek için zaman ve para harcaman─▒za gerek olmayacakt─▒r.

Mobil uyumlu web sitesinin avantajlar─▒

Gittikçe büyüyen bir mobil dünyada ya┼č─▒yoruz. Ço─ču ┼čirket ve i┼čletme yaln─▒zca masaüstüne de─čil, ayn─▒ zamanda mü┼čterilerinin mobil deneyimlere de odaklanmaktad─▒r. ─░nsanlar, web sitelerine eri┼čmek için ak─▒ll─▒ telefonlar─▒n─▒ kullanmay─▒ daha çok tercih ediyor. Ancak mobil uyumlu bir web sitesi tasarlaman─▒z─▒n tek nedeni bu de─čildir.

Daha fazla trafik
Mobil uyumlu web siteleri daha iyi bir kullan─▒c─▒ deneyimine sahiptir. Bu nedenle insanlar daha uzun süre sitede vakit harcar. Sitede geçirilen süre, sayfa yükleme süresi ve hemen ç─▒kma oran─▒ Google için önemli s─▒ralama faktörleridir. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirerek kullan─▒labilirli─čini, h─▒z─▒n─▒ artt─▒rmay─▒ ve sitenizden ziyaretçilerinizin ç─▒kma oran─▒n─▒ dü┼čürürsünüz. Bu, sizlere daha yüksek bir Google s─▒ralamas─▒ ve daha fazla trafik ile geri dönecektir.

Daha ucuz bak─▒m
Bir web sitesini kurduktan sonra, kullan─▒clardan al─▒ncak geri dönü┼člere göre ek test ve bak─▒m gerektirecektir. Mobil uyumluluk sa─čland─▒─č─▒nda, hem masaüstü, hem mobil sürümü de─či┼čikliklerini hem de web sitesini geli┼čtirmek daha kolay olacakt─▒r. Mobil tasar─▒m, bak─▒m ve geli┼čtirme için daha az zaman harcamak ve daha dü┼čük bir bütçe anlam─▒na gelir.

Daha yüksek mü┼čteri dönü┼čümü
Mobil uyumlu bir web sitesi, yeni ziyaretçileri mü┼čteriye dönü┼čtürmenin anahtar─▒d─▒r. Baz─▒ ki┼čiler ürününüz, i┼čletmeniz hakk─▒nda mobil cihazlar─▒ndan veya tabletlerinden bilgi edinecektir. Hizmetlerinizden faydalanmaya haz─▒r olduklar─▒nda, her cihaza uyumlu olmayan, kötü bir kullan─▒c─▒ deneyimi sunan bir web sitesine yönlendirilmelerini istemezsiniz. Ziyaretçileriniz için en iyi kullan─▒labilirli─či sunun. Bu sayede, mü┼čteri dönü┼čümleriniz artacakt─▒r.

Önceliklerinizi belirleyin

Halihaz─▒rda her cihazda düzgün gürünen bir web siteniz yoksa, mü┼čterileriniz için keyifli bir deneyim ya┼čatman─▒z mümkün olmayacakt─▒r. Profesyonel mobil uyumlu web sitesi hizmetlerimize geçebilirsiniz. A┼ča─č─▒daki hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz: 

  • S─▒f─▒rdan mobil uyumlu bir web sitesi tasarlay─▒n
    Bizimle yeni bir mobil uyumlu web sitesi olu┼čturun, Web siteniz, her cihazda düzgün bir görünüme sahip olacak hizmetlerinize ula┼čacak ziyaretçileriniz için keyifli bir deneyim ya┼čatacakt─▒r. 
  • Web sitenizi mobil uyumlu yap─▒n
    Mobil uyumlu olmayan veya her cihazda düzgün görünmeyen bir web siteniz mi var? Bunun için tüm ekran boyutlar─▒yla mükemmel uyumlu bir geli┼čtirme çözümü sunmaktay─▒z.

Web sitesi i┼člevselli─čini sa─člamak, deneyiminizi geli┼čtirmek ve trafi─čimizi analiz etmek i├žin ├žerezleri kullanmaktay─▒z.
Web sitemizi kullanarak ├žerezleri kabul etmi┼č olursunuz. Detayl─▒ bilgi i├žin Kullan─▒m ┼×artlar─▒m─▒za bak─▒n─▒z.